Bugun...
TAYLAND OTURMA İZNİ ALABİLMEK İÇİN NELER YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR
Tarih: 05.08.2018 10:39
facebook-paylas

Tayland Güneydoğu Asya’da kişilere düşük ama uygun bir yaşam standardı sunan yerler arasındadır. Bu yüzden de yaşamak için çok fazla tercih edilmektedir. Eğer Tayland için daimi oturum iznine sahip olursanız bu birçok avantajı da sizin için beraberinde getirecektir. Ayrıca kalım zamanınızı bile uzatmadan Tayland’da kalıcı olarak yaşamanıza fırsat verir. Kendi üzerinize kayıtlı bir ev alıp ev sahibi olabileceğiniz gibi üzerinize kayıtlı bir banka hesabı da açabilirsiniz. Vatandaşlık hakları ile ilgili https://vatandaslik.com.tr/ adresini de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Tayland vatandaşı olmayan aile bireyleriniz yanınızda ise onlar için de daha çok kalmalarını sağlayacak süre için izin başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tayland’da daimi ikamet izni için yıllık kota bulunmaktadır. Bu kota ise en fazla ülke başına 100 kişi olarak hesaplanmaktadır. Tayland’da daimi oturum izni alabilmeniz için gerçekleştirmeniz gereken bazı koşullar da bulunmaktadır. Başvuru yapacağınız tarihten en az üç yıl kadar sürecek bir zaman diliminde Tayland için geçerli olan ve göçmen olmadığınız vizeniz olması gerekmektedir. Eğer göçmen olmayan vize sayınız birden fazla ise bu durumda başvuruda bulunamazsınız. Hak kazanmak için ise ard arda üç yıllık uzantıya sahip olmanız gerekir.

İş ticaret kategorisi ile Tayland vatandaşlığına başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca Tayland’da bulunan 20 yaşın altındaki bir çocuğun vasisi olursanız da vatandaşlık için başvuru yapabilirsiniz. İsim olarak bakılacak olduğunda ise bir aile ya da İnsanlık nedenleri kategorisinde yer alan seçenektir. Uzman akademik kadro ile de gitmek için başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için hazırlayacağınız belgelerin neler olduğunu belirleyen ana etken ise uygulamayı yaparken seçeceğiniz kategoridir. Yapmış olduğunuz Tayland daimi ikamet başvurunuz onaylandıktan sonra size bir kart verilecektir. Bu kart mukim mavi karttır. Daha sonra Tayland’da bulunan Amphur’da kayıt yaptırmanız gerekecektir. Bir ev kartı edinebilirsiniz. Oturma iznini alan kişiler bir hafta kadar bir süre sonra Tayland yerel polis karakoluna giderek kırmızı yani yabancı bir kitap başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca bunu yer yıl yaptırmaları yani kayıtlarını her yıl yeniden gerçekleştirmelidirler. İkamet izinleri iptal edilmediği taktirde kendiliğinden sona ermemektedir. Ancak kişiler eğer ülkeyi terk etmek isterlerse ya da yeniden Tayland’a dönmek isterlerse bunun için tekrar başvuruda bulunmaları gerekecektir. Tayland’da 10 yıl yaşayan kişiler artık vatandaşlık alabilmek için başvuruda bulunabilirler.

Daimi ikamet hakkı alabilmek için ilk şart en az 3 yıl süre ile göçmen olmayan bir vizeye sahip olarak yaşamaktır. Sakinliği ve sessizliği sevenler için dağ manzaralı harika bir hayat imkanı sunan yerlerin başında Chiang Mia gelmektedir. Gidip görme şansınız olmadıysa internet üzerinden de http://tayland.gezilecek.org/yerler-86/ bilgi sahibi olabilirsiniz. Chiang Mia Kuzey Tayland eteklerinde bulunmaktadır. Ülkenin en iyi havasına buranın sahip olduğu da söylenmektedir. Birçok gurbetçi şehir merkezine yakın yaşamayı tercih etmektedir. 


KEDİCİKLER İLK İFADELERİNDE BAKIN NELER SÖYLEDİ! Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

17 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com