Bugun...
DERS DİNLEMEYEN ÖĞRENCİ KAMERAYLA İZLENECEK!
Tarih: 20.05.2018 11:50
facebook-paylas

Çin'de henüz test aşamasında olan sistem kullanıma girdiği zaman dersi dinlemeyen öğrenciyi yüz tanıma sistemi ile tespit edecek.

Dünyada 1 milyar 300 milyondan fazla nüfusuyla en kalabalık ülke olan Çin ilginç bir proje ile gündemde. Zira yüz tanıma teknolojisine ciddi yatırımlar yapan Çin hükümetinin bir sonraki hedefinin çocuklar olduğu ortaya çıktı.

YÜZ TANIMA SİSTEMİ

Çin dersi dinlemeyen öğrenciyi yüz tanıma sistemi tespit etmeye hazırlanıyor. Henüz test aşamasında olan yüz tanıma sisteminin, çeşitli kameralarla sınıftaki öğrencileri takip edeceği belirtiliyor.

Ders dinlemeyen öğrenci kamerayla izlenecek

TAHTAYA KAMERA YERLEŞTİRİLECEK

Ülke basınında yer alan haberlere göre, ilk olarak Hangzhou'daki bir lisede denenmeye başlayan sistemle birlikte kara tahtanın üzerine üç kamera yerleştirilecek. Aynı haberlere göre, yaz aylarında ders veren bütün okullarda bu sistemin denenmeye başlanacak.

Ders dinlemeyen öğrenci kamerayla izlenecek

ÖĞRENCİ TEŞVİK EDİLECEK

Gerçek zamanlı olarak öğrencileri izleyen kameraların öğrencileri nötr, mutlu, üzgün, hayal kırıklığına uğramış, sinirli, korkmuş ve şaşırmış gibi sıfatlarla derecelendirdiği belirtiliyor.

Çinli yetkililer bu sayede hangi öğrencinin derse ilgisini kaybettiğinin ortaya çıkacağı ve öğretmenin o öğrenciyi tekrar öğrenmeye teşvik edebileceği iddiasında.

Ders dinlemeyen öğrenci kamerayla izlenecek


İREM DERİCİ: YILDIZ TİLBE KAFAMI ISIRDI Haberimizi okumak için tıklayın.Haberi paylaşmak için: Kopyalandı

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

REYTİNG SONUÇLARI
Sıra Program Kanal Reyting

17 Ekim için geçerli olmak üzere, yapılan
en son ölçümün (TOTAL) sonuçlarıdır.

Tümünü Göster
GAZETE MANŞETLERİ
GÜNLÜK BURÇ
REKLAM VER
Sivridilli.com'a reklam vermek için;

reklam@sivridilli.com